Zamiast oferować rozwiązania, które pomogą firmom przetrwać kryzys, rząd planuje nałożyć 50 proc. dodatkowy podatek od zysku. Doprowadzi to do fali niekontrolowanych bankructw i zniszczy gospodarkę, uważa Konfederacja Lewiatana.

  • Pomysł nowego podatku pojawia się w czasie, gdy firmy zmagają się z ogromnymi obciążeniami z powodu rosnących kosztów energii elektrycznej, gazu i ciepła, spadających zamówień i zmagających się z zakłóconymi łańcuchami dostaw. Stoimy w obliczu poważnych trudności gospodarczych i recesji. Zamiast proponować rozwiązania łagodzące kryzys, rząd zapowiada, że ​​wprowadzi kolejny absurdalny podatek nakierowany na nieistniejące zyski pieniężne, bo mogą one należeć tylko do przedsiębiorstw państwowych – mówi doradca podatkowy, dyrektor podatkowy Przemysław Pruszyński. Podział Konfederacji Lewiatan.
    To zły pomysł, który mocno uderzy w gospodarkę. Podatek jest nakładany na firmy, które mogą nie otrzymywać super zysku, ale na wszystkie firmy, które płacą 19% podatek dochodowy od aktualnie wypracowanego zysku. Proponowany podatek doprowadzi do upadku polskiej gospodarki. Powoduje to masowy odpływ firm i kapitału z Polski.
  • Po klęsce rozwiązań podatkowych Łady w Polsce rząd finansuje firmy, które nie wyciągnęły wniosków na swoich błędach, innym podatkiem, który nie jest konsultowany przez przedsiębiorców. Nikt nie odmawia rządowi prawa do wprowadzania zmian podatkowych, ale aby zapewnić jakość prawa i jego główne skutki dla firm i gospodarki, należy dokładnie zapoznać się z przepisami w tym zakresie – zwłaszcza z przedsiębiorcami i pracodawcami. przewidywać skutki ich wdrożenia.
    Podatek od super-zysków takich nierentownych firm jest skrajnie nieodpowiedzialną polityką rządu. Jej celem jest pozyskiwanie od firm pieniędzy na rozwój, kontynuowanie działalności w sytuacji kryzysowej oraz ratowanie miejsc pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.