GBP/USD spadł drugi dzień z rzędu w związku z pojawieniem się niektórych spadków w USD.
Podwyższone rentowności obligacji w USA i zwrot nastrojów dotyczących ryzyka wzmocniły bezpieczną przystań.
Cofające się zakłady na podwyżkę stóp Fed o 100 pb w lipcu mogą ograniczyć USD i ograniczyć straty dla głównych inwestorów.
W obliczu odrzucenia w pobliżu psychologicznego znaku 1.2000, para GBP/USD spadła drugi dzień z rzędu w czwartek i cofnęła się dalej od dwutygodniowego maksimum osiągniętego we wtorek. Trajektoria spadkowa przedłużyła się przez wczesną część europejskiej sesji i sprowadziła ceny spot do trzydniowego minimum, w okolicach regionu 1.1920 w ciągu ostatniej godziny.

Ostatnie ożywienie na rynkach akcji dość szybko wygasło w związku z pogarszającymi się perspektywami gospodarczymi. Inwestorzy nadal obawiają się, że szybko rosnące koszty finansowania zewnętrznego, wojna rosyjsko-ukraińska i ostatnia epidemia COVID-19 w Chinach będą stanowić wyzwania dla globalnego wzrostu. Poza tym nerwowość przed kluczową decyzją Europejskiego Banku Centralnego doprowadziła do odwrócenia nastrojów ryzyka w ciągu dnia. To z kolei pomogło bezpiecznemu dolarowi amerykańskiemu przyciągnąć pewne spadki i wywarło presję w dół na parę GBP/USD.

USD był dodatkowo wspierany przez podwyższone rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, wzmocnione oczekiwaniami, że Fed będzie zmuszony do zaostrzenia polityki w szybszym tempie, aby powstrzymać gwałtownie rosnącą inflację. To powiedziawszy, cofające się zakłady na podwyżkę stóp Fed o 100 pb w lipcu ograniczyły wszelkie znaczące wzrosty dla dolara. Z drugiej strony funt brytyjski czerpał wsparcie z faktu, że prezes Banku Anglii Andrew Bailey podniósł w środę możliwość podwyżki stóp o 50 pb w sierpniu. To z kolei pomogło ograniczyć głębsze straty pary GBP/USD.

Handlowcy również wydawali się niechętni do stawiania agresywnych zakładów i woleli czekać na uboczu przed kluczową decyzją polityczną Europejskiego Banku Centralnego. Ogłoszenie wpłynęłoby na wspólną walutę i wywołało pewną zmienność krzyżową wokół pary GBP/USD. Później, podczas wczesnej sesji północnoamerykańskiej, handlowcy będą czerpać wskazówki z amerykańskiego rejestru gospodarczego – obejmującego publikację indeksu Philly Fed Manufacturing Index i Weekly Initial Jobless Claims. Dane te napędzałyby popyt w USD i dawały nowy impuls do cen spotowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.