USD/JPY był świadkiem sprzedaży już trzeci dzień z rzędu przy szeroko zakrojonej słabości USD.
Słabość poniżej konfluencji 137,50-45 utorowałaby drogę do głębszej korekty.
Aby zneutralizować negatywne nastawienie, potrzebna jest trwała siła z powrotem powyżej poziomu 138,00.
Para USD/JPY przedłużyła korygujące cofnięcie się z 24-letniego maksimum osiągniętego w zeszłym tygodniu i nadal traciła pozycję trzeci dzień z rzędu we wtorek. Trajektoria spadkowa doprowadziła ceny spot do trzydniowego minimum, w okolicach 137,50-137,45 podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej i była sponsorowana przez dominujące nastawienie sprzedaży w dolarach amerykańskich.

Inwestorzy nadal ograniczają swój zakład na podwyżkę stóp Fed o 100 pb jeszcze w tym miesiącu, co z kolei było postrzegane jako kluczowy czynnik wywierający presję w dół na parę USD/JPY. To powiedziawszy, rozbieżna polityka Fed-Bank of Japan, wraz z impulsem do podejmowania ryzyka, może podważyć bezpieczną przystań japońskiego jena i pomóc ograniczyć głębsze straty.

Z technicznego punktu widzenia para USD/JPY flirtowała ze wsparciem konfluencji obejmującym 38,2% poziom zniesienia Fibonacciego z rajdu 134,25-139,39 i 200-okresową SMA na wykresie 1-godzinnym. Przekonujące wybicie poniżej wspomnianego wsparcia może wywołać agresywną wyprzedaż techniczną i sprowadzić parę poniżej okrągłej wartości 137,00.

Tuż za tym ostatnim znajduje się wsparcie oznaczone przez 50% Fibo. poziomie, około 136,80 regionu. Pewna kontynuacja sprzedaży byłaby postrzegana jako nowy bodziec dla niedźwiedzich traderów i przygotowała grunt pod przedłużenie spadków. Ceny spot mogą wówczas spaść w kierunku następnego odpowiedniego wsparcia w pobliżu 61,8% Fibo. poziomu, tuż przed znakiem 136,00.

Z drugiej strony, okrągła liczba 138,00, zbliżająca się do 23,6% Fibo. poziomie, teraz wydaje się działać jako natychmiastowa przeszkoda. Utrzymująca się siła poza tym sugerowałaby, że slajd korygujący dobiegł końca i pozwolił parze USD/JPY odzyskać poziom 139,00. Byki mogą ostatecznie dążyć do zmierzenia się z szczytem YTD, wokół regionu 139,40.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.