Temat podatku od spadków, podatku od darowizn odniósł pewien sukces podczas kampanii prezydenckiej, zmuszając wszystkich kandydatów do zajęcia stanowiska w tym temacie. Od czasu wyborów w centrum uwagi znalazła się rekordowa inflacja i kwestia siły nabywczej oraz obawy związane z energią, które chwilowo zatarły debatę na temat reformy prawa spadkowego.W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o podatku od darowizn.

A co z dzisiejszym prawem? Dlaczego darowizna jest uprzywilejowanym sposobem przekazywania majątku chronionego przed opodatkowaniem? Jakie podatki obowiązują i jakie zmiany mogą nastąpić wkrótce?

Sposób na przekazanie aktywów chronionych przed opodatkowaniem

Podatek od spadków może być wysoki. Zależy to zarówno od stopnia pokrewieństwa między zmarłym a beneficjentem, jak i wysokości kwot, których to dotyczy.

Tak więc podatek od darowizn / spadków może wynieść maksymalnie 60% przekazywanej kwoty w zależności od stopnia pokrewieństwa. A w linii bezpośredniej (od rodzica do dziecka) kwoty przekraczające 1 805 677 podlegają opodatkowaniu w wysokości 45%.

Te wysokie stawki powinny zachęcić Francuzów do przygotowania spadku z wykorzystaniem dostępnych ulg, które pozwolą na wymazanie przynajmniej części kosztów spadkowych. Należy pamiętać, że Francja jest z pewnością jednym z krajów na świecie, które najbardziej opodatkowują spadki, ale francuskie ustawodawstwo oferuje również osobom fizycznym wiele możliwości obniżenia rachunku dla administracji podatkowej, a nawet całkowitego usunięcia, dzięki wielu niszom oraz mechanizmy związane z darowiznami.

Konkretnie, jak to zrobić? Wiąże się to z przekazaniem jego spadkobiercom części swojego kapitału za życia, idealnie odpowiadającej obowiązującym obniżkom, w celu zmniejszenia kapitału pozostałego do przekazania w chwili śmierci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.