Do tej pory nie był to dobry rok dla akcji. W bieżącym tygodniu indeksy znów są czerwone. Ale może być jeszcze gorzej, jest pewien Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej serii Bogaty ojciec, Biedny ojciec. Kiyosaki zaleca inwestorom, aby chronili swoje portfele „aktywami twardymi”, takimi jak złoto, srebro i bydło, ponieważ zbliża się „największy krach w historii”.

„Nie chcę niczego, co można wydrukować, na przykład certyfikatu akcji, obligacji czy dolara” – powiedział kitco.com . „Jestem zagorzałym fanem złota, srebra, ropy i żywności… Jestem zagorzałym facetem od aktywów.” Mówi, że te aktywa są bardziej „ubezpieczeniem” niż inwestycją.

„Moją odpowiedzią jest zawsze kupowanie większej ilości złota i srebra”, mówi Kiyosaki. „To nie jest inwestycja… Kupuję złoto i srebro z jednego powodu: kiedy przychodzi nacisk, mogę je wydać w dowolnym miejscu na świecie”. stają się coraz bardziej prawdopodobne.

Analitycy ostrzegają, że tej zimy Europa może zmagać się z dostawami żywności, a Unia Rolników UE ostrzegła przed niedoborami żywności z powodu wyższych kosztów energii. Kiyosaki już stwierdził, że takie niedobory mogą również dotrzeć do Stanów Zjednoczonych. Inwestuje w ranczo, aby zabezpieczyć się przed taką możliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.