USD/JPY oscyluje we wtorek w wąskim paśmie wokół 135,00.
Obawy przed recesją, napięcia między USA a Chinami stanowią podstawę bezpiecznego JPY i wydają się ograniczać tę parę.
Rozbieżność polityki Fed-BoJ działa jak wiatr w tył przed środowym raportem CPI w USA.
Para USD/JPY wydłuża swój boczny konsolidacyjny ruch cenowy przez pierwszą połowę europejskiej sesji i pozostaje we wtorek zamknięty w wąskim przedziale w pobliżu znaku 135,00.

Obawy o globalne spowolnienie gospodarcze, wraz z napięciami między USA a Chinami w sprawie Tajwanu, nadal wspierają bezpieczną przystań dla jena japońskiego. Ucieczka w bezpieczeństwo jest wzmacniana przez trwający spadek rentowności obligacji skarbowych USA. To z kolei zawęża różnicę między kursami między USA a Japonią i dodatkowo korzystnie wpływa na JPY. Poza tym, skromna słabość dolara amerykańskiego działa jako wiatr w głowę dla pary USD/JPY.

Negatyw pozostaje jednak złagodzony w obliczu dużej rozbieżności w nastawieniach Banku Japonii i Rezerwy Federalnej w polityce pieniężnej. W rzeczywistości BoJ wielokrotnie powtarzał, że będzie trzymał się swoich bardzo łatwych ustawień politycznych i zobowiązania do utrzymania rentowności 10-letnich japońskich obligacji rządowych na poziomie 0%. W przeciwieństwie do tego, oczekuje się, że amerykański bank centralny utrzyma i będzie trzymał się swojej agresywnej ścieżki zacieśniania polityki.

Piątkowy przebojowy miesięczny raport o zatrudnieniu w USA rozwiał obawy, że gospodarka znalazła się w recesji i ożywił zakłady na większą podwyżkę stóp Fed na wrześniowym posiedzeniu politycznym. Co więcej, szef Fed Michelle Bowman powiedziała w sobotę, że amerykański bank centralny powinien rozważyć kolejne podwyżki 75 pb na nadchodzących posiedzeniach, aby obniżyć inflację. Jastrzębie oczekiwania Fedu pomagają ograniczyć straty w USD i wspierać parę USD/JPY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.