• USD/CAD zakończy tydzień ze stratami na poziomie 1,22%.
  • Sierpień nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan zaskakuje wzrost i wzmacnia dolara.
  • Urzędnicy Rezerwy Federalnej USA nadal są zaangażowani w walkę z inflacją i powtórzyli, że ich praca nie została wykonana.

Kurs USD/CAD wzrósł w piątek, likwidując czwartkowe straty, po pozytywnym raporcie na temat nastrojów amerykańskich konsumentów, który zwiększył apetyt inwestorów, napędzając amerykańskie akcje w górę, podczas gdy dolar rósł. W chwili pisania tego tekstu notowania USD/CAD wynoszą 1,2773.

Giełdy USD/CAD trzymają ręce powyżej ceny otwarcia, ale na początku sesji europejskiej spadły do ​​dziennego minimum na 1,2739, ale kupujący wkroczyli i podnieśli parę powyżej 100-dniowej EMA na poziomie 1,2795. Jednak po opadnięciu kurzu para ustabilizowała się wokół obecnych cen.

Dane z USA ujawnione rano podniosły kurs USD/CAD powyżej 100-DMA, kiedy Uniwersytet Michigan pokazał, że nastroje konsumenckie w USA poprawiły się z przewidywanych 52,5 do 55,1, osiągając najwyższy poziom od trzech miesięcy. To dobra wiadomość dla Rezerwy Federalnej; jednak oczekiwania inflacyjne w horyzoncie 5-letnim przekroczyły próg 3%, natomiast w krótkim okresie rocznym spadły do ​​5% z szacowanych 5,2%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.