Odkąd handel rozpoczął się w tym tygodniu, cena pary walutowej GBP/USD ustabilizowała się wokół strat w kierunku poziomu wsparcia 1,1717, najniższego od szczytu załamania rynków z powodu pandemii korony w 2020 r. Para GBP/USD jest stabilny wokół poziomu 1,1795 w momencie pisania tej analizy, czekając na coś nowego. Dolar amerykański jest nadal najsilniejszy na rynkach, biorąc pod uwagę oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych, a funt czeka na ostrą recesję i nowego brytyjskiego premiera.

Jeśli chodzi o wyniki GBP/USD, Mark Cogliati, dyrektor ds. globalnych rynków kapitałowych w Validus Risk Management, bada katalizatory, które mogą ostatecznie zakończyć spadek pary. Od początku 2022 r. funt spadł o 11,8% w stosunku do dolara, co czyni go jedną z najgorszych walut (pod względem rentowności spot) w grupie G10.

Gorzej wypadły tylko korona norweska (-13,45%), korona szwedzka (-13,89%) i jen japoński (-15,74%). Z testami GBP/USD poniżej 1,18 USD i pozornie zmierzającymi tylko w jednym kierunku, po raz kolejny zastanawiamy się, jak daleko spadnie funt i jaki będzie impuls do jego zmiany?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.