GBP/USD spada drugi dzień z rzędu w związku z pojawieniem się niektórych zakupów USD.
Agresywna podwyżka stóp Fed i nastroje związane z odcięciem się od ryzyka działają jak wiatr w tył dla bezpiecznej przystani.
Utworzenie niedźwiedziej flagi wspiera perspektywy wznowienia trendu spadkowego pary.
Para GBP/USD spotyka się ze świeżą podażą po wzroście do regionu 1.1385 i w czwartek spada drugi dzień z rzędu. Zniżka ciągnie ceny spot do połowy 1.1200, bliżej nocnego dołka podczas sesji środkowoeuropejskiej i jest sponsorowana przez pojawienie się niektórych dipów w dolarach amerykańskich.

Kilku urzędników Fed potwierdziło zobowiązanie amerykańskiego banku centralnego do opanowania inflacji i perspektywy kolejnego ogromnego wzrostu o 75 punktów bazowych w listopadzie. Wciąż wspiera to podwyższoną rentowność amerykańskich obligacji skarbowych, która wraz z rosnącymi obawami o recesję nadal działa jak wiatr w tył dla bezpiecznego dolara.

Z technicznego punktu widzenia, obszar 1,1235 oznacza wsparcie konfluencji obejmujące 200-okresową SMA i 23,6% poziom zniesienia Fibonacciego ostatniego odbicia od najniższego w historii poziomu. Przekonujące wybicie poniżej zasugeruje, że korygująca zwyżka już się wyczerpała i przesunie nastawienie z powrotem na korzyść niedźwiedzi.

Para GBP/USD może wówczas stać się podatna na dalsze osłabienie poniżej poziomu 1,1200 i przyspieszenie spadku w kierunku testowania okrągłej wartości 1,1100. Ten ostatni zbiega się z dolnym końcem prawie dwutygodniowego kanału trendu wzrostowego, który obecnie wydaje się tworzyć formację niedźwiedziej flagi na wykresach godzinowych.

Pewna kontynuacja sprzedaży, prowadząca do kolejnego spadku poniżej 38,2% Fibo. poziom w okolicach 1,1050-1,1045 potwierdzi negatywną perspektywę i natychmiastową agresywną wyprzedaż techniczną. Trajektoria w dół może następnie przeciągnąć parę GBP/USD w kierunku 50% Fibo. poziom, wokół znaku okrągłej figury 1.0900.

Z drugiej strony wydaje się, że region 1,1375-1,1385 pojawił się jako natychmiastowa przeszkoda przed poziomem 1,1400. Utrzymująca się siła poza nią powinna pozwolić parze GBP/USD na celowanie z powrotem, aby pokonać psychologiczną granicę 1,1500, powyżej której byki mogą celować w opór kanału wzrostowego, obecnie wokół strefy 1,1625.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.