Dolar pod presją ze względu na apetyt na ryzyko.
Ceny ropy naftowej poprawiły się we wtorek, po gwałtownym wzroście w poniedziałek.
USD/CAD potwierdza niedźwiedzie nastawienie po krótkim odbiciu.
USD/CAD spada już trzeci dzień z rzędu. Po krótkim odbiciu z obszaru 1,2900 w kierunku 1,3000, para wznowiła spadki i oscyluje poniżej 1,2930.

Podczas amerykańskiej sesji USD/CAD jest notowany na poziomie 1,2922 (świeże dzienne minimum), ponieważ nadal zbliża się do strefy 1,2900, krytycznego obszaru. Ruch w dół jest napędzany słabszym dolarem i apetytem na ryzyko.

DXY jest widoczny na najniższym poziomie od dwóch tygodni przy 106,50, w dół 0,80%. Spada po raz trzeci, oddalając się od wieloletnich maksimów. Rentowności w USA nie pokazują we wtorek wyraźnego kierunku. Rentowność 10-letnia w USA wynosi 2,98%, a 30-letnia 3,14%. Akcje na Wall Street wzrosły średnio o 1%. Ceny ropy naftowej spadają o około 1% po ostrym wzroście w poniedziałek. Dane inwentaryzacyjne API mają zostać udostępnione później we wtorek.

Połączenie słabszego dolara i apetytu na ryzyko waży na USD/CAD. Inne waluty, takie jak dolar australijski i dolar nowozelandzki, notują większe zyski w stosunku do dolara.

Dane gospodarcze opublikowane we wtorek pokazały, że liczba rozpoczętych budów spadła w czerwcu do 1,559 tys., a liczba pozwoleń na budowę spadła do 1,685 tys. W Kanadzie kluczowym raportem tygodnia jest czerwcowy CPI publikowany w środę. Konsensus rynkowy zakłada wzrost indeksu o 0,9% (miesięcznie) oraz wzrost rocznej stopy z 7,7% do 8,4%. „Niewielkie rozczarowanie CPI utwierdza nas w przekonaniu, że lepsze wyniki CAD żyją z pożyczonego czasu”, ostrzegają analitycy TD Securities.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.