Co więcej, trudno sobie wyobrazić, że niemiecka gospodarka nagle wystartuje ze względu na to, że jest wiele obaw o energię i dlatego jest prawdopodobne, że zobaczylibyśmy tutaj wiele negatywów. Ostatecznie rynek prawdopodobnie nadal będzie odczuwać dużą presję na sprzedaż ze względu na fakt, że widzieliśmy tak wiele negatywnych perspektyw, jeśli chodzi o perspektywy gospodarcze, że rynek ten będzie nadal wyblakły.

50 – dniowa EMA poniżej powinna oferować trochę dynamicznego wsparcia, ale myślę, że po wystarczająco długim czasie zobaczymy dużą presję na sprzedaż, aby przynajmniej przetestować ten obszar. Jeśli załamiemy się tam poniżej, możliwe, że zejdziemy do poziomu 13 200 €.

Z drugiej strony mogliśmy zobaczyć, jak ten rynek przełamuje się w górę, w oparciu o pewien rodzaj FOMO. Gdyby tak się stało, możliwe, że moglibyśmy przejść do poziomu 14 000 €. Poziom 14 000 euro będzie psychologicznie negatywny, ale nie musi to oznaczać, że utrzyma rynek. W tym momencie musiałbyś zobaczyć, jak zachowują się inne indeksy giełdowe na całym świecie, ponieważ bardziej prawdopodobne jest, że wszystkie będą poruszać się w tym samym ogólnym kierunku.

Rynki są teraz tak połączone, że chodzi o perspektywy wzrostu nie tylko Niemiec, ale całego świata. W końcu Niemcy są głównym eksporterem towarów do różnych krajów świata, więc jeśli światowa gospodarka zacznie spadać, to z pewnością odbije się to również na gospodarce niemieckiej. Należy pamiętać, że rynek przez jakiś czas był bardzo hałaśliwy i chociaż mieliśmy niezły ruch w górę, nie zmieniliśmy ogólnego trendu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.