Oto, co musisz wiedzieć w poniedziałek 18 lipca:

Rynki pozostają podatne na ryzyko na początku tygodnia, a dolarowi trudno jest znaleźć popyt. Indeks dolara amerykańskiego (DXY), który w piątek stracił 0,6%, pozostaje z tyłu na początku europejskiej sesji, a kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w USA rosną o prawie 1%. W poniedziałek europejska lista gospodarcza nie będzie zawierała żadnych ważnych danych. W dalszej części sesji indeks rynku mieszkaniowego NAHB z USA będzie szukany nowych impulsów.

W piątek dane opublikowane przez University of Michigan pokazały, że Indeks Zaufania Konsumentów wzrósł do 51,5 w lipcowych wstępnych szacunkach z 49,9. Co ważniejsze, długookresowy składnik ankiety dotyczący oczekiwań inflacyjnych obniżył się do 2,8% z 3,1% w czerwcowym druku końcowym. Po tych danych prawdopodobieństwo podwyżki stóp o 100 punktów bazowych w lipcu spadło poniżej 30% z prawie 90% wcześniej w tym tygodniu. 

Komentując perspektywy stóp, prezes Fed z Atlanty Raphael Bostic powiedział, że ruch „zbyt dramatyczny” może podważyć pozytywne aspekty gospodarki. Tymczasem Wall Street Journal poinformował, że w weekend decydenci Fed przygotowywali się do podniesienia stopy procentowej o 75 punktów bazowych na nadchodzącym posiedzeniu. 

EUR/USD zamknął trzeci tydzień z rzędu na minusie, ale zdołał odrobić część swoich tygodniowych strat podczas piątkowego odbicia. W momencie pisania, para zbliżała się do 1,0150.

Wcześniej tego dnia dane z Nowej Zelandii ujawniły, że indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych skoczył do 7,3% w ujęciu rocznym w drugim kwartale z 6,9% w pierwszym kwartale. Wydruk ten okazał się wyższy niż oczekiwania rynku wynoszące 7,1%. Para NZD/USD zyskała na sile po tych danych i zaczęła rosnąć w kierunku 0,6200.

GBP/USD zdołał zbudować na piątkowych wzrostach na początku piątku i był ostatnio notowany na najwyższym poziomie od pięciu dni w pobliżu 1,1950.

Złoto poniosło duże straty i odnotowało najniższe tygodniowe zamknięcie od prawie roku. Złoto, wspierane przez szeroko zakrojoną słabość dolara na początku poniedziałku, nabrało tempa ożywienia i wspięło się w okolice 1720 USD. 

Bitcoin kapitalizuje przepływy ryzyka na początku poniedziałku i handluje w pobliżu górnej granicy swojego miesięcznego zakresu w pobliżu 22 000 USD. Wartość Ethereum wzrosła już o ponad 8% każdego dnia w poniedziałek i nadal rośnie w kierunku 1500 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.